בס״ד

מנעולים אלקטרוניים

מורשה רב-בריח ומולטילוק

נתחיל בהסבר קצר על המנעול האלקטרוני, תוך כדי השתדלות שההסבר יהיה בשפה פשוטה כמה שאפשר ומובנת גם לאלה שהם לא מתחום המנעולנות.

כשמו כן הוא. בלי הרבה מחשבה מנעול שאינו מכני, אלה מופעל בצורה חשמלית, או בעזרת סוללה מובנית. מנעולים אלקטרונים שמופעלים על ידי זרם חשמלי מומלצים הרבה יותר, מהסיבה הפשוטה שאין צורך בהתעסקות בהם.

המנעול האלקטרוני עיקרו ליצור אבטחה ובקרה. גם בעזרת צלצול פעמון, בזמן שמישהו מעוניין להיכנס לחדר, הוא חייב שיהיה ברשותו את הקוד לדלת וזאת בעצם תפקידו של המנעול האלקטרוני בדלת, לשמור על בטחון הדייר וחפציו האישיים.

מנעול אלקטרוני
מנעול אלקטרוני

הפעלה בעזרת מנגנון חשמלי

מנעולים אלקטרוניים מופעלים בעצם על ידי מנגנון חשמלי, שברוב המקרים מופיע כלחיצה על מתג, על מנת לפתוח את הדלת של הכניסה או החדר.

חשוב מאוד לדעת, שלפעמים היציאה מהדלת גם מתבצעת באמצעות ידית אחיזה שנמצאת רק בחלק הפנימי של הדלת להבטחה שמי שירצה לפרוץ את המנעול, או חלילה לפרוץ את הדלת, לא יוכל לעשות כן.

יש גם מצב חלופי שנימצא כפתור בידית בדלת מאחור מאותו הסיבה. אחד היתרונות שלשמם הנו עושים את המנעול האלקטרוני, הוא האפשרות הנעילה של הדלת או הפתיחה של הדלת גם מרחוק.

שימושי המנעול החשמלי

כמו לכל דבר שלמדנו על הדלת של ביתנו או המשרד למנעול חשמלי יש שימושים רבים, גם ביתיים או משרדיים.

ישנם סוגים שונים של מנעולים חשמליים, הקושי כאן לפרט את כל הסיבות אבל השוני מתבטא בגודל המנעול, ובהתאם לשוני זה מתבטא משקל המנעול וגם המחיר שהוא בעצם הקובע את איכות המנעול החשמלי.

הנו למדים גם שיש מנעולים שונים שמתאימים לסוגים שונים של דלתות, כגון: דלתות מעץ, דלתות ממתכת, דלתות פלדה, דלתות מזכוכית ועוד. עוד נקודה חשובה לציון שלא כל המנעולים החשמליים עובדים על אותו מתח חשמלי, יש לציין שרוב המנעולים האלקטרוניים הם בעלי מתח של 12 וולט.

בקרת כניסה
בקרת כניסה

בקרת כניסה

המנעולים חשמליים, או שבשמו השני -מנעולים אלקטרוניים, מאפשרים בעצם מניעת כניסה לבית או למשרד, כאשר הכניסה לחדר מתבצעת אך ורק על ידי מפתח שברשותנו שהוא מותאם או קוד הכניסה.

יש גם מקרים רבים שבהם מותקן אינטרקום כניסה שמאפשר סוג של יצירת קשר עם האדם שבצד השני של הדלת אך לא ניתן לזהות אותו מה מאפשר לנו בדלת רגילה שאפשר להציץ בעינית הדלת. בעת לחיצה על הכפתור נוצר זרם חשמלי מתח 12V שמאפשר לפתוח את הדלת לאחר מכן הדלת ננעלת שוב אוטומטית.

היתרון של מנעול חשמלי על פני מנעול רגיל

קודם כל אין ספק שהמנעול האלקטרוני הופך את החיים לפשוטים יותר, נוחים, ופחות מאמץ לפתיחת הדלת.

כמו כל דבר שהשתנה לנו בחיים והפך לפשוט יותר, או מעניין יותר ואף מרשים, גם המנעול האלקטרוני ניכנס לקטגוריה הזאת בזכות ולא בחסד.

מוצרים שבעבר חשבנו שהיו שימושיים לאותו התקופה הולכים ונעלמים, תוך שהם מפנים גם בצער בחלק המקרים את מקומם לטכנולוגיה של המתח הנמוך שהיא מתקדמת יותר.

וכפי שקורה בכל הענפים כיום, כך קורה גם בענף הדלתות והמנעולים, שהופכים לחשמליים או אלקטרוניים.

אחרי הכל ואם לומר את האמת, השימוש במנעול הרגיל שהתרגלנו אליו מיום היוולדו מצריך יותר תנועה ומאמץ מאשר מנעול חשמלי, מעבר לעובדה שמנעול אלקטרוני קל לשימוש לילדים קטנים.

השוני של פריצת מנעול אלקטרוני ממנעול רגיל

אחד החסרונות של פריצת דלתות שבהם הותקנו מנעול אלקטרוני הוא אופן הנעילה, שבעצם הדלת רק טרוקה ופורץ מנעולים מנוסה לא צריך יותר מכמה שניות כדי לפתוח את הדלת.

פורץ דלתות או בשמו השני שאנו מכירים, פורץ מנעולים, בסך הכל מגיע ללשונית מנעול הדלת ומזיז אותה והדלת פתוחה. חשוב לזכור ואני כפורץ מנעולים תמיד מזכיר ואומר ללקוחות: מנעול אלקטרוני רק טורק את הדלת ולא נועל, אל מנת לנעול את הדלת יש להשתמש במפתח.

 

למה לבחור בנו ?

מקצועיות

אנו דוגלים במתן שירות מקצועי ללקוחות שלנו 24/7

אמינות

אצלנו תקבלו שקיפות מלאה לפני תחילת העבודה ועד סיומה - ללא עיגול פינות

מחיר

אנו מספקים ללקוחותינו שירות ברמה הגבוהה ביותר במחיר נוח לכל כיס

לקוחות ממליצים

צחי
צחי
Read More
מוטי הוא מקצוען, נתקעתי מחוץ לרכב ב 3 בלילה בתל אביב, כאשר עמה מנעולנים לא ענו לי ולא רצו להגיע לאיזור. בשיחה מוטי היה נעים ושירותי וגם הרגיע אותי ובאמת הגיע תוך 19 דק׳ שלא נדבר על המחיר המעולה, תודה רבה מוטי היקר!
גילי
גילי
Read More
אני יכול לספר שמהרגע שהתקשרתי ועד להחלפת הצילינדר התזמון היה מהיר מאוד ומקצועי מאוד. מוטי הגיע בזמן והסביר לי שחייב להחליף את הצילינדר ובסוף העבודה לקח מחיר הוגן מאוד.
עדי
עדי
Read More
אני מרוצה מאוד מהבחירה במוטי. אחד מבעלי המקצוע הכי טובים שיצא לי לפגוש לאחרונה. הוא המנעולן של המשפחה שלנו ובאמת אחד הטובים שיצא לי לפגוש
Previous
Next